ورود

ثبت
مجسمه بالروگ موریا - وتا

تومان4,950,000
کد محصول: Product - 4115

Dimensions:17.51" x 20.47" x 11.81" (W x H x D) 44.5 cm x 52 cm x 30 cm

Weight:33.06 lbs (15 kg)

Principal Sculptor:

بالروگ

بالروگ ها (Balrogs) از دسته مایا (Maiar) هایی بودند که به دست ملکور (Melkor) به سیاهی و تباهی کشیده شده بودند. آنها قادر بودند بر خود جامه آتش بپوشانند و هنگام نیاز خود را در سایه های پنهان کنند. سلاح های آنها معمولا شمشیر های بلند و یا تازیانه های آتشین بود. آنها را می توان از بزرگ ترین خادمان ملکور نامید. زمانی که ملکور به همراه اونگلیانت (Ungoliant) برای نابودی دو درخت (Two Trees) به والینور (Valinor) رفته بودند، پس از اتمام ماموریتشان و در بازگشت به سوی سرزمین میانه (Middle-earth)، دچار عدم توافق می شوند. به همین دلیل عنکبوت بزرگ به سمت ملکور حمله می کند. از ملکور که در دام عنکبوت گیر افتاده بود فریادی بلند برمی خیزد به گونه ای که تنین آن به آنگباند (Angband) می رسد. بالروگ ها بعد از شنیدن این فریاد به یاری ارباب خود می روند و اونگلیانت را می رانند و به همراه مالکور به آنگباند می روند.

در نبرد خشم (War of Wrath) اکثر بالروگ ها از بین می روند و تعداد کمی از آنها مانند بالروگ موریا که به نام بلای جان دورین (Durin's Bane) هم معروف است به اعماق زمین پناه می برند و در سایه ها پنهان می شوند.  

در دوران سوم دورف های (Dwarves) موریا (Moria) برای به دست آورندن میتریل (Mithril) تا اعماق زمین را حفاری می کنند هم امر سبب می شود بالروگی که در موریا پنهان شده بود بیدار شود و تعداد زیادی از آنها را به قتل برساند، از جمله شاه دورف ها یعنی دورین ششم (Durin VI)، به همین دلیل است که این بالروگ را بلای جان دورین می نامند.

در زمان جنگ حلقه (War of the Ring), یاران حلقه (Fellowship of the Ring) بعد از گذشت از موریا و در گذرگاه خازاد دووم (Bridge of Khazad-dûm) با بلای جان دورین مواجه می شوند. گندالف خاکستری (Gandalf the Grey) با بالروگ به مبارزه می پردازد و به همراه او به داخل دره سقوط می کند تا یاران حلقه بتوانند از گذرگاه عبور کنند. بعد از سقوط نبرد بالروگ و گندالف ادامه پیدا می کند تا جایی که هر دوی آنها کشته می شوند. ولی گندالف به دستور والار (Valar) و در سیمای گندالف سفید (Gandalf the White) دوباره به سرزمین میانه باز می گردد.  

نوع کالا

اکشن فیگور
ابعاد (طول × عرض × ارتفاع) 0 x 0 x 0
وزن 0

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید