2 minutes reading time (319 words)

اختتامیه دیزاتن

10-1024x683

بالاخره بعد از تلاش شبانه روزی تیم های شرکت کننده پروژه ها آماده ارائه به داوران شدند. فانتزیما هم در روز این رویداد در دانشگاه الزهرا حضور داشت تا لوح برندگان و تقدیرنامه ها را به تیم های برگزیده،داور ها . منتور ها. تیم ها. برگزار کنندگان  و ... تقدیم کند.

به نقل از سایت خانه پی نمای ایران، پس از شش ماه برنامه‌ریزی و کار مداوم تیم اجرایی پروژۀ دیزاتن به اولین مرحله از چشم‌اندازمان رسیدیم. یازده تیم، با یازده نمونه اثرِ آمادۀ تولید که در نشستی به سرمایه‌گذاران ارائه شد، در انتظار نتیجۀ نهایی هستند.


خروجی این پروژه محصولاتی نرم هستند که خالقانشان در شرایطی به‌عمد سخت طراحی‌شده قرار گرفتند تا توان مهارتی و تحمل استرس زمان‎بندی محدود انجام کار را در خود بسنجند.

اولین ستاره، اهوران، بازگشت ضحاک، پوتین‌های سفید، خاکستری، فروزش، کبوتر سیاه، گم‌شده در فضا، لیلا دخت فرشتۀ باران، میراث هخامنش و هوش خشک نام یازده اثر متولد شده در طی فرایند این رویداد است.

برگزاری هشت پیش‌رویداد قبل از رویداد اصلی و اجرای کارگاه‌های آموزشی ویژه طی رویداد، حضور هشت منتور و نگاه کارشناسانۀ هجده منتقد تلاشی بود برای هرچه نزدیک‌ترکردن سطح آثار به استانداردهای بازار این نوع محصولات. در نهایت، دوازده داور و نُه سرمایه‌گذار معیارهای هنری و اقتصادی اولین ماراتن طراحی کمیک شدند.

در مراسم اختتامیۀ این رویداد پس از صحبت‌های محمد مسعودی (دبیر رویداد دیزاتن و مدیر خانۀ پی‌نمای ایران)، مهندس سیدمحمدحسین سجادی نیری (دبیر ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی ریاست‌جمهوری) و امیرحسین اکرمی (دبیر کمیتۀ تخصصی دیزاتن) اسامی تیم‌های برگزیده اعلام و جوایز اهدا شد. پس از این مراسم، برنامۀ سه ساعتۀ نشست تیم‌ها با ناشران (سرمایه‌گذاران) در مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد.

اثر برگزیدۀ اول: گم‌شده در فضا

اشکان قنبری
فربد بحرالعلومی
سیاوش کفایی
مینو مهرافروز


اثر برگزیدۀ دوم: خاکستری

شقایق مقیمی
نعیم وحیدیان
محمدرضا امین زاده
فاطمه رضایی پور
محمد مهدی شمس الدین


اثر برگزیدۀ سوم: اولین ستاره

زهرا آل بویه
زینب سپهرتاج
هانیه نوائی نژاد
زهرا پاکروان
فرانک میرزایی


اثر منتخب منتقدین: لیلا دخت فرشتۀ باران

باربد یحیوی
سها سروری
ریحان ملکی
فاضله خراسانی طاهری
پردیس قاسمی

 

1
فراخوان اولین دورهمی دختران گیمر‌ ایرانی
افتتاحیه دیزاتن

Related Posts

 

نظرات

بدون نظر
عضو هستید؟ وارد شوید
مهمان
جمعه, 02 فروردين 1398